Интригуващи и оспорвани двубои изиграха юношите до 15 г. в мачовете от регионалното първенство по водна топка. В “увертюрата”, която предхожда старта на държавното първенство, участваха домакинът “Нептун”, вицешампионът за тази възраст “Черноморец”, варненските “Черно море” и “Аква Спорт”.

"Черноморец" спечели бургаското дерби при U15

На басейна в “Меден рудник” отборът на “Черноморец” завърши с две победи и загуба. Момчетата на старши треньора Петър Йонов спечелиха с 12:8 бургаското дерби срещу “Нептун” и победиха “Аква Спорт” с 11:9. В последната среща от състезанието “акулите” пропуснаха да се наложат над “Черно море”.

Оспорваното дерби премина през много обрати. Двубоят започна с предимство за варненци, който поведоха с три гола, но малко по-късно “Черноморец” изравни и поведе. Куп пропуски и греди в третата и четвъртата част помогнаха на “моряците” да се върнат в мача и да вземат превес с един гол. В последните секунди бургаският тим пропусна да изравни от дузпа и срещата приключи с победа 10:11 за “Черно море”.