Пореден успех за бургаската водна топка постигнаха ватерполистите на “Черноморец”. Бургаският тим спечели финала на държавното първенство за момчета U15.

"Черноморец" спечели финала при U15

За настоящия сезон това е четвърти отбор на “Черноморец”, който се класира за финалната шестица на държавните първенства. По-рано това направиха U19, U17 и U15. Лидери след първия турнир от шампионата са и девойките до 17 г. Битката за място в Суперфинала продължават и мъжете с участие във финалната шестица.

На столичния басейн “Диана” възпитаниците на треньора Петър Йонов записаха четири победи и една загуба, която бургазлии претърпяха на старта от надпреварата. Неуспехът “Черноморец” понесе в мача срещу “Комодор”. От водещ в резултата до полувремето – 8:3, а след още една част – 9:6, “акулите” допуснаха обрат в самия край на двубоя и отстъпиха с 1:14.

Неочакваната загуба подейства като студен душ за отбора, който не допусна повече изненади. “Черноморец” победи с 10:7 ЦСКА, в оспорван и драматичен мач надделя в морското дерби срещу “Черно море” с 11:10, справи се с “Левски” – 11:7, като завърши победната серия с 15:10 над “Ботев”.

С актив от 12 точки “Черноморец” оглави класирането във финалната шестица. “Очакваме тежки финали. Резултатите показват съотношението на силите в тази възраст,” бе лаконичният коментар на Петър Йонов.

Суперфиналът за U15 ще e на 3 и 4 юли в Бургас. За медалите освен “Черноморец” ще спорят “Черно море”, “Комодор” и “Левски”. Четирите тима ще играят всеки срещу всеки. По регламент натрупаният точков актив от мачовете помежду им до момента няма да се зачита и всичко започва от нула. Това обезсмисля класирането на отборите и е време тази система да бъде променена.