“Черноморец” не успя да се класира директно за финалната шестица след изиграване на Квалификация №1 от държавния турнир по водна топка за U15. В най-многобройната група “А” победител стана отборът на “Ботев” (Враца). Втори е “Черноморец”, трети – “Нептун”.

Ще играем втора квалификация при U15

На басейна в “Меден рудник” нашите завършиха с актив от 10 т. след три победи, една загуба и едно равенство. Момчетата на треньора Петър Йонов, които са шампиони за миналия сезон, надвиха с убедителни резултати съставите на “Тича” с 21:1, “Арда” с 25:3 и ЦСКА с 15:7.

В четвъртия двубой от програмата “акулите” отстъпиха с 6:10 от прекия си съперник за първото място в групата – “Ботев”. Още в първите минути бургаските момчета тръгнаха в мача с три греди и два пропуска, което се оказа решаващо за изхода от срещата. Максимата, че у дома и стените помагат, този път не заработи. Оказа се, че точно за това дерби част от бургаската публика, за съжаление, реши да подкрепи съперника на своите съграждани…

В градското дерби между “Черноморец” и “Нептун” спорът беше кой ще заеме второто място, макар че за Квалификация 2 се класират вторият и третият от групата. Отборите изиграха много оспорван мач, завършил без победител – 13:13. Така с равен актив от 10 т., но с по-добра голова разлика, позицията спечели “Черноморец”.

Освен “Ботев” от група “А”, директно във финалната шестица от държавното първенство по водна топка за момчета U15, родени 2005 г. и по-малки, се класираха “КПС Варна” от гр. “Б” и “Комодор” от група “В”.

Финалната шестица ще се допълни с оборите, заели първите три места от Квалификация^ №2. Играе се по системата “всеки срещу всеки”, а в групата освен “Черноморец” и “Нептун”, са още “Ботев 2000”, “Левски”, “Аква Спорт” и “Черно море”. Отборите, наредили се на места от 4 до 6, заемат от 7 до 9 позиции в генералното класиране.

Във финалната шестица първите четири отбора се класират за Супер финал.

Във финал “Б” тимовете са разделени в две групи, като победителите играят за 10 и 11 място в генералното класиране, а вторите за 12 и 13 място.